Smak. Świadome odżywianie, świadome życie Thích Nhất Hạnh

ISBN:

Published:

Paperback

328 pages


Description

Smak. Świadome odżywianie, świadome życie  by  Thích Nhất Hạnh

Smak. Świadome odżywianie, świadome życie by Thích Nhất Hạnh
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, RTF | 328 pages | ISBN: | 7.21 Mb

Jak osiągnąć zdrową wagę i spokój ducha bez wyrzeczeń i poczucia winy.Rozsądek mówi nam, że aby stracić na wadze, należy mniej jeść i więcej się ruszać. Coś jednak powstrzymuje nas przed tymi zmianami. Przystępujemy więc do programu odchudzania z jakMoreJak osiągnąć zdrową wagę i spokój ducha bez wyrzeczeń i poczucia winy.Rozsądek mówi nam, że aby stracić na wadze, należy mniej jeść i więcej się ruszać. Coś jednak powstrzymuje nas przed tymi zmianami.

Przystępujemy więc do programu odchudzania z jak najlepszymi chęciami, jednak nie udaje nam się utrzymać na właściwym kursie. Ani niezliczone diety-cud, ani wydawane na odchudzenie miliardy nie pomagają nam zrzucić wagę i poczuć się lepiej.Wielu z nas wciąż trwa w błędnym kole wstydu i poczucia winy.

Niezliczone godziny trawimy zamartwiając się tym, co zjedliśmy albo zastanawiając się, czy ćwiczymy wystarczająco dużo, słowem, czyniąc sobie wyrzuty z powodu czegoś, co już się stało. Tkwiąc w tym, co było, nie potrafimy żyć w teraźniejszości – w jedynej chwili, w której faktycznie możemy coś zmienić w swoim życiu.W książce „Smak. Świadome odżywianie...” światowej sławy mistrz zen, Thich Nhat Hanh, oraz naukowiec-dietetyk z Harvardu, Lilian Cheung pokazują, jak raz na zawsze położyć kres zmaganiom z wagą.

Oferując praktyczne narzędzia, w tym: metodę wytyczania osobistych celów, szczegółowy poradnik odżywiania oraz plan praktykowania uważności w życiu, autorzy pomagają nam uświadomić sobie korzenie naszych nawyków, a następnie prowadzą nas ku przemianie. „Smak. Świadome odżywianie...” wprowadza nas w praktykę uważności i pokazuje, jak ją zintegrować z codziennym życiem – posiłkami, aktywnością ruchową i wszystkimi innymi sferami naszego funkcjonowania, aby świadomość i przytomność weszły nam w krew.Budda nie przewidział wielu spośród problemów naszej współczesności, ale jego nauki mają wartość ponadczasową.

Zapraszamy Cię w tę podróż szlakiem uważności, którą odbywały już pokolenia ludzi przed nami. Pomoże Ci ona także w zmaganiach z nadwagą i korzystnie wpłynie na zdrowie – Twoje własne i osób w Twoim otoczeniu – a także na to, co dzieje się ze światem, w którym żyjemy.(Fragment wstępu)Enter the sum

Related Archive Books

  1. 03.04.2020Śmiertelna groźba
  2. 15.08.2019Riddley Walker


Related Books


Comments

Comments for "Smak. Świadome odżywianie, świadome życie":


ludzietegomiasta.pl

©2016-2020 | DMCA | Contact us